Bahati majstori zatrpali Hadžiće šutom, građani ih razotkrili kamerama
U ulici Džamijska na području Općine Hadžići, neodgovorni pojedinci odlučili su građevinski otpad odložiti na javnu površinu, umjesto na za to predviđeno mjesto. Fotografije ovog incidenta poslali su građani, a na osnovu njih su komunalni redari odmah pokrenuli postupak izdavanja prekršajnog naloga.
„Umjesto da otpad završi tamo gdje mu je mjesto, neko ga je ‘poklonio’ svima nama – na javnoj površini. Hvala na bahatosti, stvarno nam je falilo još malo rugla u zajedničkom dvorištu“, saopšteno je iz KJKP RAD.
Iz preduzeća poručuju da će neodgovorni građani biti sankcionisani, a da priroda račune nikada ne oprašta: „Zakon hoće naplatiti.“
KJKP RAD zahvalilo se onima koji su umjesto da okrenu glavu – reagovali, fotografisali i prijavili slučaj. Upravo to je, kako naglašavaju, najbolji način da se zajednički zaštiti javni prostor.
„Poruka svima koji misle da su nevidljivi: kamere telefona rade bolje nego ikad. Fotkaj! Prijavi! Djeluj!“ – zaključuju iz KJKP RAD, podsjećajući da je javni prostor zajedničko dobro, a ne kanta za privatne promašaje.