Bahati Sarajlija ostao bez Fiata Punta, nije htio plaćati kazne
Bahati 40-godišnji vozač ostao je bez svog limenog ljubimca jer nije htio plaćati saobraćajne kazne i tako skupio sumu od skoro 2.000 KM.
Kako je saopćeno iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, sve se dogodilo u noći s nedjelje na ponedjeljak, 20. maja, oko 1.40 sati u ulici Aleja Bosne Srebrne, općina Novi Grad.
Tu su policijski službenici PU Novi Grad zaustavili i kontrolisali motorno vozilo Fiat Punto, vlasništvo B.S., kojim je upravljao vozač E.B. (1984) iz Sarajeva.
Prilikom kontrole, policijski službenici su utvrdili da imenovani upravlja motornim vozilom u vrijeme izrečene zaštitne mjere zabrane upravljanja vozilom, da je višestruki povratnik u činjenju saobraćajnih prekršaja, te da u evidencijama RNK i PE ima dug po osnovu neplaćenih novčanih kazni u iznosu od 1.910,00 KM.
Predmetno vozilo je privremeno oduzeto.
Općinskom sudu u Sarajevu – Prekršajno odjeljenje, protiv vozača će biti podnijet Zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka za počinjene prekršaje iz člana 184. Zakona o osnovama sigurnosti saobraćaja na putevima u BiH, saopćeno je iz MUP-a.