Balkanska mafija pala u Njemačkoj

Balkanska mafija pala u Njemačkoj


Njemačka policija pokrenula je rano jutros u Berlinu akciju protiv međunarodne kriminalne bande koja se specijalizovala za krijumčarenje ljudi.

Policija je pretresla ukupno 11 objekata i izvršila nalog za hapšenje jednog Albanca, prenio je portparol policije.

U stanu osumnjičenog čuvari reda zatekli su četiri osobe za koje se sumnja da su prokrijumčarena lica.

Takođe su otkrili niz dokumenata, među kojima pasoše, koji će biti provjeravani.

“U potrazi smo za dokazima, kako bi uhapsili grupu osumnjičenih”, istakla je policija.

Prema pisanju Bilda banda se sastoji od članova porijeklom iz Grčke, Sjeverne Makedonije, Albanije, južne srpske pokrajine Kosova i Metohije ali i Njemačke.

Oni su pretežno putovali autobusima i avionima kao turisti u Njemačku, gdje im je banda davala lažne grčke ili italijanske dozvole za rad.

Od kvaliteta falsifikovanih dokumenata zavisila je i cijena, a poznato je da su morali plaćati između 5.000 i 9.000 eura po osobi.

Uspostavljanje kontakta sa bandom teklo je preko lokalne turističke agencije, a banda je u Berlinu čak i privremeno stavljanja na raspolaganje stanove svojim “klijentima”.

Iz Berlina mnogi prikrijumčareni prebacivani su dalje u Irsku i Veliku Britaniju gde su radili kao građevinski radnici.


Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija