Rina
Bez struje ostalo 2.000 ljudi: Težak snijeg izazvao haos, nadležne ekipe satima pokušavaju da poprave kvar

Bez struje ostalo 2.000 ljudi: Težak snijeg izazvao haos, nadležne ekipe satima pokušavaju da poprave kvar


Jake snježne padavine tokom dana pogodile su i određene dijelove u Srbiji.

Visina bijelog pokrivača je oko 20 centimetara, za sada su svi putni pravci prohodni, a mehanizacija na terenu radi na raščišćavanju.

Međutim, problem koji je sa prvim većom snijegom ponovo aktuelan jeste kvar na dalekovodima, a bez struje je trenutno oko 2000 mještana.

  • Mokar i težak snijeg napravio je veliki problem. Spojile su se žice i nastali su kvarovi na dalekovodima. Nadležene ekipe Elektrodistribucije su na terenu još od noćas u ivanjičkom dijelu, a ukoliko sami ne budu mogli da riješe problem, u pomoć će im priteći kolege iz Novog Pazara i Кraljeva. Ovo je veliki problem sa kojim se naša općina suočava godinama unazad. Nadamo se da će do kraja dana ljudi dobiti struju -rekao je za RINU Momčilo Mitrović, predsednik općine Ivanjica.

Prema riječima mještana struja je nestala jutros, a ono što dodatno otežava situaciju jeste što dođe na par minuta i ponovo nestane, pa se plaše da se ne pokvare električni uređaji.

 

 



Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija