Bugojno proglasilo stanje elementarne nepogode zbog rizika od klizišta

Bugojno proglasilo stanje elementarne nepogode zbog rizika od klizišta


Vijećnici upozorili na opasnost rezervoara u naselju Vrbanja

Na današnjoj sjednici Općinskog vijeća Bugojno, vijećnik Salih Gurbeta istakao je da rezervoar za vodu u naselju Vrbanja predstavlja ozbiljnu prijetnju obližnjim kućama i sigurnosti građana, budući da je u vrlo lošem stanju.

On je predložio proglašenje stanja elementarne nepogode, upozorivši da bi eventualno aktiviranje klizišta moglo mjesecima ostaviti Bugojno bez vodosnabdijevanja.

Vijećnica Deala Helez-Bećirović predložila je da vijećnici prekinu sjednicu i na terenu se sami uvjere u stanje rezervoara. Nakon glasanja, vijeće je usvojilo odluku o proglašenju stanja elementarne nepogode.

Ubrzo nakon toga, načelnik Edin Mašić i predsjedavajući Općinskog vijeća Igor Vrljić, zajedno s timom geologa i inženjera, obišli su lokaciju kako bi procijenili stanje i utvrdili rizik od daljeg klizišta.

Podsjetimo, nedavni zemljotres jačine četiri stepena po Richteru aktivirao je klizište i oštetio izvorište Kruščica, zbog čega će građani Bugojna od večeras ostati bez vode do daljnjeg.



Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija