Deložirani iz kuće u kojoj su živjeli 31 godinu, s njima i unuk od nepune dvije godine

Deložirani iz kuće u kojoj su živjeli 31 godinu, s njima i unuk od nepune dvije godine


Porodica Gljiva je spornu kuću dobila od porodice Kon, kao protivuslugu za doživotno staranje o njima. Međutim, Opštinski sud u Sarajevu 2001. presuđuje da kuća i zemljište pripadaju Mahmutu Lopčaliji iz Sarajeva, koji tvrdi kako je njegova supruga Fatima imanje od porodice Kon kupila još 1987. godine

Bračni par Safet i Hidajeta Gljiva, njihovi sin, kćerka, zet i unuk od nepunih dvije godine, uz asistenciju policije, vatrogasaca i službe Hitne pomoći iseljeni su juče u Semizovcu iz kuće u kojoj žive punih 31 godinu. Prethodno su izbjegli deložaciju u februaru, potom u aprilu i maju, međutim, ovog puta završili su na ulici.

Gljive su spornu kuću dobile od porodice Kon, kao protivuslugu za doživotno staranje o njima. Posjeduju i notarski ugovor o tome iz 1992 godine.

Međutim, Opštinski sud u Sarajevu 2001. presuđuje da kuća i zemljište pripadaju Mahmutu Lopčaliji iz Sarajeva, koji tvrdi kako je njegova supruga Fatima imanje od porodice Kon kupila još 1987. godine.

Porodica Gljiva uzvraća da ne postoje dokumenti kojima se ta tvrdnja potkrepljuje.

Više saznajte u prilogu N1 reportera Dalibora Mrdića.


Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija