Dodik o napadu na Goganovića: Srbi se ne mogu slobodno kretati u Sarajevu

Dodik o napadu na Goganovića: Srbi se ne mogu slobodno kretati u Sarajevu


Zamjenik ministra odbrane BiH Aleksandar Goganović tvrdi da je napadnut u Sarajevu.

Napad se, navodno, desio jučer kada je krenuo iz Sarajeva prema Lukavici.

“Krenuo sam od Suda BiH prema Lukavici. Stao sam kod kioska da nešto kupim kada je naišla grupa ljudi koji su me izvrijeđali”, ispričao je Goganović.

Goganović tvrdi da je napadnut u Sarajevu: Izašao sam do kioska kada je naišla grupa ljudi

Goganović je dodao da ga je potom obezbjeđenje uvelo u automobil.

Na društvenoj mreži X se povodom ovog napada oglasio i predsjednik RS Milorad Dodik.

Dodik je kazao kako “Srbi u Sarajevu ne mogu slobodno da se kreću”. Poručio je da “ta mržnja prevazilazi sve granice zdravog razuma”.

“Republika Srpska zaštitiće predstavnike Srpske u institucijama na nivou BiH i u narednim danima biće preduzete sve potrebne aktivnosti. Sramni napad na zamjenika ministra odbrane Aleksandra Goganovića je rezultat antisrpske politike koju vode predstavnici političkih muslimana uz punu podršku dijela međunarodne zajednice.

Osim nekoliko iznuđenih izjava, do sada nismo čuli nijednu izjavu u kojoj se nedvosmisleno osuđuje nasilje nad Srbima, dok su istim glasom govorili o svemu što je protiv Srpske. Srbi u Sarajevu ne mogu slobodno da se kreću i to je jasno i iz jučerašnjeg napada. Predstavnici Srpske ne mogu se osjećati bezbjedno tamo gdje neko u 2024. godini viče: “Ubij Srbina”. Ta mržnja prevazilazi sve granice zdravog razuma.

Danima šire razne neistine o 9. januaru, o Republici Srpskoj, sve ambasade reaguju, predstavnici raznih institucija, a na ovakve stvari ćute. Ne bi me iznenadilo i da kažu – sam je kriv što je išao pred Sud. To je ta logika, nisu krivi oni koji vrše nasilje, nego, eto, izazivamo valjda što se tamo uopšte pojavljujemo, što dišemo, postojimo.

Treba jasno reći čijih ruku je to djelo i da su prsti međunarodne zajednice upleteni u svaku ovu poruku, jer je ona svojim porukama i intervencijama najviše doprinijela da mržnja prema Srbima raste”, napisao je Dodik.



Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija