Dojave o bombama u HNK: Evakuisana Srednja škola Konjic, nastava obustavljena
Na području Hercegovačko-neretvanskog kantona jutros su zaprimljene dojave o postavljenim eksplozivnim napravama na više lokacija, zbog čega su nadležne službe odmah reagovale.
Među objektima obuhvaćenim dojavama nalazi se i Srednja škola Konjic, koja je evakuisana iz sigurnosnih razloga.

Glasnogovornica MUP Hercegovačko-neretvanskog kantona Ilijana Miloš potvrdila je da su policijski službenici odmah upućeni na teren.
“Na terenu su policijske ekipe koje vrše kontradiverzioni pregled. U toku je evakuacija objekata, a nastava je obustavljena”, kazala je Miloš.
Direktorica Srednja škola Konjic Enisa Karkelja potvrdila je da je prijetnja stigla putem školskog e-maila, te da su odmah poduzete sve potrebne mjere.
Više informacija o sigurnosnoj situaciji bit će poznato nakon završetka policijskih pregleda i provjera na svim prijavljenim lokacijama.
