Državni službenici upozorili političare: Ne dolazite na proteste, nije vam mjesto među nama
Mirković: “Ne želimo političare među nama, neka nas ne provociraju”
Sindikat državnih službenika i zaposlenih u institucijama Bosne i Hercegovine potvrdio je da će 27. novembra održati proteste zbog toga što državni budžet za ovu godinu još nije usvojen.
Predsjednik sindikata Radenko Mirković poručio je da su ključni zahtjevi uposlenika jasni – usvajanje budžeta te isplata jednokratne pomoći za zaposlene, kao što je ranije najavljeno.
Prema njegovim riječima, odluka o protestima donesena je jednoglasno na sastanku svih sindikata.
“Protesti počinju u 12 i 5, jer vrijeme je odavno isteklo”, rekao je Mirković. Naglasio je da će okupljanje biti mirno i demokratsko, ali je upozorio da bi u narednim fazama mogli posegnuti za oštrijim mjerama ako vlast ignoriše njihove zahtjeve. “Da je do mene, išli bismo odmah radikalnije, ali prihvatio sam odluku većine. Prvi protesti će biti mirni”, dodao je.
Posebnu poruku uputio je političarima koji su najavili dolazak na proteste.
“Čujemo da neki političari žele doći. Kažem im javno i glasno – molim vas, nemojte dolaziti. Neće vam biti dobro. Ne želimo nijednog političara na protestima”, poručio je Mirković.