Forto odgovorio Dodiku: Komentarišeš kao bivši predsjednik, neka obaveze ispune oni koji još imaju funkcije

Forto odgovorio Dodiku: Komentarišeš kao bivši predsjednik, neka obaveze ispune oni koji još imaju funkcije


Bivši predsjednik RS i trenutni lider SNSD-a Milorad Dodik danas je uputio kritike na račun ministra komunikacija i prometa BiH Edina Forte povodom drugog dana protesta i blokada saobraćajnica.

Dodik je, između ostalog, pozvao Fortu da podnese ostavku.

“Forto i njegova družina suočeni s realnim životom – najobičnija nedonoščad stranih interesa. Autoprevoznici su potpuno u pravu. Njihov glas je glas realnog života, a ne salonske politike i praznih priča koje Forto i njegovi politički nalogodavci godinama serviraju”, dodao je Dodik u objavi na društvenoj mreži X.

Dodao je da je najpristojnije što Forto sada može da uradi, jeste da podnese ostavku i ukloni se sa pozicije koju očigledno nije dorastao da obavlja.

Ministar komunikacija i prometa BiH Edin Forto mu je odgovorio.

Forto mu je ironično zahvalio na savjetima te ga podsjetio da on komentariše kao bivši predsjednik RS.

“Primio sam k znanju još jednu zabrinutu poruku bivšeg predsjednika entiteta RS. Uvijek cijenim interes za rad institucija na državnom nivou. Hvala na savjetima. A Dodikove sljedbenike Košarca i Tegeltiju pozivam da se probude iz stranačkog sna i u narednih 12 sati jasno i precizno ispune obaveze iz svojih nadležnosti kako bi se osigurali neophodni uslovi za bolji status prevoznika”, rekao je forto.



Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija