(FOTO) Saobraćaj odustavljen na magistralnom putu Semizovac – Olovo: Tri osobe povrijeđene
Zbog saobraćajne nezgode koja se dogodila u mjestu Ljubina, na magistralnom putu Semizovac-Olovo, a u kojoj su tri lica povrijeđena, saobraćaj je potpuno obustavljen.
U nesreći su učestvovala tri autmobila marke Golf 7, Audi A6 i Renault Kango. Na vozilima je pričinjena veća materijalna šteta.
Formirana je kilometarska kolona vozila. Uviđaj vrše pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo.
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.
Ostale informacije iz saobraćaja:
Na većini putnih pravaca u Bosni i Hercegovini danas se saobraća bez posebnih ograničenja, uz povoljne vremenske prilike. Frekvencija vozila je umjerenog inteziteta, ali u večernjim satima očekujemo pojačan intezitet saobraćaja, posebno na putnom pravcu Mostar-Sarajevo. Vozače molimo da na svim putnim pravcima voze maksimalno oprezno i da poštuju saobraćajne propise. Držite odstojanje između vozila i obavezno koristite sigurnosne pojaseve.
U toku su radovi na magistralnom putu M-5 u Sarajevu (tranzit, od kružnog toka u Hrasnom do skretanja za Vraca), zbog čega se svakim danom (osim nedjelje) u vremenu od 07 do 16:30 sati saobraća usporeno, jednom trakom.
Sporije zbog radova tokom dana saobraća se na magistralnim putevima: Bugojno-Kupres, Vitez-Nević Polje, Livno-Kamensko, Semizovac-Olovo, Ripač-Dubovsko, Doboj-Rudanka-Johovac, na ulazu u Bugojno (iz smjera Rostova), Hadžiće i Kladanj (iz smjera Olova).
Zbog slijeganja ceste na ulazu u Vinac iz smjera Donjeg Vakufa (M-5/16 Donji Vakuf-Jajce) u funkciji je samo jedna traka, a brzina je ograničena na 20 km/h.
Na graničnim prelazima: Izačić, Velika Kladuša, Bosanska Gradiška, Bosanski Brod, Bosanska Rača i Gabela Polje pojačana je frekvencija putničkih vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine. Na GP Šepak kolona vozila je na ulazu u našu zemlju. Na ostalim graničnim prelazima promet putničkih vozila za sada protiče uz zadržavanja do 30 minuta.