Foto: Crna-Hronika
I iz SBiH pozivaju na smjenu Hasanovića (NiP): “Da direktor ima obraza, sam bi podnio ostavku”

I iz SBiH pozivaju na smjenu Hasanovića (NiP): “Da direktor ima obraza, sam bi podnio ostavku”



Jasmin Šaljić o incidentu na bazenu Otoka: “Nije ovo slučajnost, Trojkini kadrovi godinama atakuju na djecu sa poteškoćama u razvoju”. Nakon što je javnost uznemirila vijest da su treneri i djeca sa poteškoćama u razvoju izbačeni sa gradskog bazena Otoka, oglasio se i kantonalni zastupnik Stranke za Bosnu i Hercegovinu Jasmin Šaljić, koji je oštro osudio potez direktora ove ustanove, kadra Naroda i Pravde (NiP).

Na svom zvaničnom Facebook profilu, Šaljić je poručio kako ovakvo ponašanje prema najranjivijim kategorijama društva nije izolovan slučaj, već nastavak kontinuiranog lošeg odnosa aktuelne vlasti prema djeci sa poteškoćama u razvoju.

“Jučerašnje sramotno ponašanje direktora bazena Otoka prema djeci sa poteškoćama, roditeljima i osobnim trenerima nije nikakva slučajnost. Podsjetit ću javnost da smo slične slučajeve bahaćenja i iživljavanja nad ovom djecom imali tokom prošle godine u Centru ‘Vladimir Nazor’ i Zavodu ‘Mjedenica’,” napisao je Šaljić.

Mandić pozvao na smjenu Hasanovića: Bahati direktor je uskratio djeci sa poteškoćama u razvoju korištenje bazena

On je podsjetio da su upravo u tim ustanovama roditelji i uposlenici prošlih godina bili primorani protestima braniti prava djece i spriječiti ukidanje usluga poput internata i radionica.

“Trojkini kadrovi posljednjih godina često atakuju na ovu populaciju, isključujući internat i radionice, kao što je bio slučaj u Mjedenici, dok u Centru ‘Vladimir Nazor’ drže u neizvjesnosti uposlenike i roditelje o statusu ustanove – prijetnje ukidanjem, što roditelji i sindikat sprečavaju okupljanjem i protestima!”

Šaljić je postavio pitanje da li je ovakvo ponašanje dio “famoznih 300 mjera i principa” koje su vladajuće stranke potpisale da će realizovati, te pozvao Gradsko vijeće Sarajeva da reaguje.

“Bazenom Otoka upravlja Grad i Gradsko vijeće. Apelujem na gradske vijećnike da na prvoj narednoj sjednici razmotre ovu sramotnu situaciju i zatraže smjenu kompletnog menadžmenta,” poručio je Šaljić.

Dodao je da ovakve ustanove postoje decenijama upravo da bi pomagale djeci sa poteškoćama i da nikada do sada nije bilo govora o restrikcijama ili ukidanju stručne pomoći.

“Dolaskom ove garniture poznate u javnosti kao tzv. sarajevska trojka, bez imalo empatije ili bilo kakvog osjećaja i solidarnosti prema štićenicima i roditeljima, na udar su došle redom ove ustanove, zavodi i centri. Tako je juče bilo i na gradskom bazenu Otoka.”

NiP-ov direktor izbacuje djecu sa poteškoćama u razvoju sa gradskog bazena: “Kao da mu je ovo babovina”

Za kraj, Šaljić je poručio da bi, u normalnim okolnostima, direktor bazena zbog ovog incidenta morao odmah podnijeti ostavku.

“Da ima direktor obraza, podnio bi ostavku! Odmah!” zaključio je Šaljić.

 




Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija