Iranska garda upozorava civile: Držite se podalje od američkih baza

Iranska garda upozorava civile: Držite se podalje od američkih baza



Najavljene nove vojne akcije uz poziv na hitno udaljavanje stanovništva

Napetosti na Bliskom istoku dodatno su pojačane nakon što je Iranska revolucionarna garda uputila javni apel civilnom stanovništvu u regiji piše Klix. Upozorenje se odnosi na boravak u blizini američkih vojnih baza, za koje tvrde da mogu postati mete u narednim operacijama.

U zvaničnom obraćanju navodi se da su američke i izraelske snage odgovorne za dovođenje civila u opasnost, uz tvrdnje da se vojni objekti svjesno postavljaju u blizini naseljenih područja.

U saopćenju stoji: “Kukavičke američko-cionističke snage, kojima nedostaje hrabrosti i sposobnosti da odbrane vlastite vojne baze, iz straha od vatrene moći islamskih boraca pokušavaju iskoristiti civilne lokacije i nevine ljude kao živi štit.”

Iranske vlasti poručuju da će nastaviti s vojnim djelovanjem, te optužuju Washington i Tel Aviv za napade na civile i ciljane likvidacije.

Istovremeno, stanovništvu u zemljama gdje su raspoređene američke snage upućen je direktan apel da se udalje s tih lokacija kako bi izbjegli moguće posljedice.

Kako navode: “Budući da je naša dužnost da eliminišemo američke terorističke snage i uzurpatorski režim, snažno vam savjetujemo da hitno i bez odlaganja napustite lokacije na kojima su stacionirane američke snage, kako ne biste stradali.”




Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija