Iz Amerike poručili Kosovu: Stižu posljedice ako ne ukinete odluku o taksama za BiH i Srbiju

Iz Amerike poručili Kosovu: Stižu posljedice ako ne ukinete odluku o taksama za BiH i Srbiju


Američki državni podsekretar za politička pitanja David Hale prenio je danas predstavnicima Kosova da predsjednik SAD Donald Trump i američka administracija insistiraju na nastavku pregovora s Beogradom i da će Kosovo, ako bude odgovorno za njihov neuspjeh, platiti veliku cijenu.

On je ponovio da će Kosovo imati punu podršku SAD ukoliko se pridržava politike koja znači “zajedničko djelovanje” i “djelovanje koje se ne kosi s američkim interesima” i stavom da su pregovori put do postizanja sveobuhvatnog sporazuma.

Hale je istaknuo da SAD i zemlje EU imaju isti stav prema rješavanju problema između Kosova i Srbije i da SAD očekuje da se pregovori okončaju uzajamnim priznanjem Kosova i Srbije.

Hale se s predsjednikom Kosova Hašimom Tačijem, premijerom Ramušom Haradinajem i predsjednikom skupštine Kadrijem Veseljijem sastao u Ambasadi SAD u Prištini.


Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija