KJKP Rad uklonio smeće na Dobrinji, a dva sata neko ponovo bacio kabasti otpad
KJKP Rad apeluje na građane nakon ponovnog odlaganja otpada odmah nakon čišćenja
Uprkos naporima komunalnih službi da očiste gradske četvrti, problem neodgovornog odlaganja otpada ne jenjava. KJKP Rad Sarajevo izražava ozbiljnu zabrinutost zbog, kako navode, neodgovornosti dijela građana koji već nekoliko sati nakon čišćenja stvaraju nove divlje deponije.
Kako su saopćili, u okviru aktivnosti na uklanjanju otpada iz naselja Dobrinja, Saraj Polje i Alipašino Polje, samo dva sata nakon što su sanirane lokacije, u ulici Trg djece Dobrinje ponovo je zabilježeno bacanje kabastog otpada.
„Ovakvo ponašanje ne samo da narušava izgled naselja, već i direktno ugrožava zdravlje građana i otežava održavanje urednog urbanog ambijenta“, poručuju iz preduzeća.
Posebno upozoravaju da su jutros na desetak lokacija koje su jučer očišćene, ponovo zatekli razbacan otpad koji ne pripada komunalnoj kategoriji. Zbog toga pozivaju građane da budu odgovorni i da otpad odlažu isključivo na propisan način.
Također, pozivaju sve koji primijete neodgovorno ponašanje da to dokumentuju i prijave putem sljedećih kanala:
-
Eko telefon: 033 66 00 00
-
Viber i WhatsApp (foto/video): 062 220 330
-
Facebook i Instagram: Slati fotografije i video zapise
„Održavanje čistoće nije posao samo jedne službe – to je obaveza cijele zajednice. Zajedno možemo učiniti Sarajevo urednijim i zdravijim mjestom za život“, poručuju iz KJKP Rad.