Konkurs otvoren: Traže se novi direktor i zamjenik direktorа Federalne uprave policije

Konkurs otvoren: Traže se novi direktor i zamjenik direktorа Federalne uprave policije


Zbog zakonskih ograničenja direktor ne može biti iz reda istog naroda kao resorni ministar

Nezavisni odbor Parlamenta Federacije BiH raspisao je danas Javni konkurs za izbor direktora i zamjenika direktora Federalne uprave policije, čime je formalno započet proces popunjavanja dvije najvažnije pozicije u ovoj sigurnosnoj instituciji.

Konkurs će biti otvoren narednih 15 dana.

Prema Zakonu o unutrašnjim poslovima FBiH, direktor FUP-a i ministar unutrašnjih poslova ne mogu biti iz reda istog konstitutivnog naroda.

Budući da je aktuelni ministar Ramo Isak Bošnjak, novi direktor ne može dolaziti iz bošnjačkog naroda, dok za poziciju zamjenika direktora takvo ograničenje ne postoji. Federalna uprava policije već duže vrijeme funkcioniše bez imenovanog direktora. Nakon odlaska Dragana Lukača u penziju, funkciju vršioca dužnosti obavljao je Vahidin Munjić, koji je sada pod mjerama zabrane.

U međuvremenu, FUP-om privremeno rukovodi Enes Zeljković, sve do okončanja konkursne procedure i izbora rukovodstva.



Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija