Konobar rekao gostu da ne smije pušiti, ovaj mu zaprijetio pištoljem
Neobična situacija se dogodila se u jednom kafiću u Novom Beogradu, gdje je verbalni sukob prerastao u ozbiljne prijetnje oružjem.
Sve je počelo kada je konobar upozorio gosta da u objektu nije dozvoljeno pušenje tompusa.
Prema navodima Telegrafa, gost je bio pod dejstvom alkohola, a opomena je izazvala burnu reakciju. Situacija je ubrzo eskalirala, pa je gost počeo vikati na osoblje, a zatim izvadio pištolj i uputio prijetnje.
“Čovjek je popio, uzeo da zapali tompus, a unutra nije dozvoljen tompus. Opomenut je, a onda je krenuo da viče na nas, nakon čega je izvadio pištolj i počeo da prijeti. Potom je iz pištolja izvadio metak i bacio na konobara. Pozvali smo policiju i oni su reagovali. Niko nije povrijeđen”, reklo je za Telegraf osoblje lokala.
Tokom sukoba, prema ranijim navodima, gost je mahao pištoljem i prijetio zaposlenima smrću, a potom je izvadio metak i bacio ga prema konobaru. Nakon toga je napustio objekat.
Policija je ubrzo reagovala i identifikovala osumnjičenog, riječ je o D. R. (50), koji je priveden.
Na svu sreću nije bilo povrijeđenih osoba.