Foto: FENA
Ljuban Vuković negirao krivicu za prijetnje sutkinji Seni Uzunović

Ljuban Vuković negirao krivicu za prijetnje sutkinji Seni Uzunović


Suđenje će biti zakazano u narednom periodu

Ljuban Vuković, kojeg Državno tužilaštvo tereti za ometanje rada pravosuđa, izjasnio se da nije kriv za prijetnje sutkinji Suda BiH Seni Uzunović.

Tokom ročišta za izjašnjenje, Vuković je jasno kazao da odbacuje krivicu za djelo koje mu se stavlja na teret. Njegov slučaj je odvojen od predmeta Marka Plavšića, koji je ranije potpisao sporazum s Tužilaštvom i osuđen na godinu zatvora.

Prema zajedničkoj optužnici, Vuković i Plavšić su 25. februara 2025. godine u Banjoj Luci, koristeći društvenu mrežu TikTok, objavili video s prijetnjama sutkinji Seni Uzunović, i to uoči izricanja presude u predmetu “Milorad Dodik i drugi”. Njihovo ponašanje kvalifikovano je kao pokušaj zastrašivanja s ciljem sprječavanja sutkinje u vršenju službenih dužnosti tokom objave presude.

Obojica su uhapšeni dan prije presude bivšem predsjedniku RS Miloradu Dodiku, koji je pred Sudom BiH osuđen na godinu zatvora i dobio zabranu obavljanja političkih funkcija, nakon čega mu je Centralna izborna komisija uskratila mandat predsjednika RS-a.

Kako prenosi BIRN BiH, suđenje Ljubanu Vukoviću bit će zakazano u narednom periodu.



Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija