Mnogo policije u centru Beograda, legitimišu se prolaznici, sumnjivi likovi po ulicama
Zbog konstitutivne sjednice Skupštine Srbije koja je zakazana za 10 sati, ali i najavljenih protesta, u centru Beograda je ovog prijepodneva primjetan veliki broj policajaca, posebno oko Doma Narodne skupštine.
Kako javlja Blic sa lica mjesta, na svakom ćošku je po dvoje-troje pripadnika žandarmerije, a najbrojniji su u Pionirskom parku i parku kod same Skupštine.
Dio Vlajkovićeve ulice, koja izlazi na Trg Nikole Pašića, zatvoren je za saobraćaj, a policija u Pionirskom parku, na Trgu Nikole Pašića, ali i okolnim saobraćajnicama, nasumično legitimiše prolaznike.
I to kako mlađe, tako i one starije.
Za to vrijeme deo narodnih poslanika polako je počeo da pristiže u Skupštinu Srbije.
Na potezu oko Skupštine trenutno je veliki broj novinara i fotoreportera, dok su u susjednim uličicama viđene manje grupice krupnih momaka u crnim majicama za koje nije baš najjasnije da li se, možda, radi o policajcima u civilu.
Nešto nakon 9.00 sati kod Doma Narodne skupštine pojavio se i Saša Radulović, prvi čovjek pokreta Dosta je bilo.