MUP RS: Šest osoba uhapšeno u Banjaluci zbog narkotika
Kod više osoba pronađena marihuana i amfetamin, jedna osoba pala na testu na droge
Policijska uprava Banjaluka saopćila je da je tokom vikenda sankcionisano šest osoba u okviru akcije usmjerene na sprečavanje zloupotrebe opojnih droga. Najveći broj prekršaja odnosi se na posjedovanje narkotika i odbijanje testiranja na prisustvo droga.
Prema navodima policije, S.K. iz Banjaluke uhapšen je zbog prekršaja iz člana 173. Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima BiH.
Tokom kontrole vozila kojim je upravljao, policajci su utvrdili da se u njegovom organizmu nalazi amfetamin.
“Policijski službenici su kontrolisali vozilo kojim je upravljalo lice S.K., kojom prilikom je ispitivanjem na prisustvo opojnih droga kod navedenog lica utvrđeno prisustvo opojne droge amfetamin u organizmu,” navodi se u saopćenju PU Banjaluka.
U odvojenom postupku, zbog prekršaja iz člana 4. Zakona o proizvodnji i prometu opojnih droga, uhapšeni su V.Š. i M.D. iz Banjaluke, te M.D. iz Dervente, kod kojih je pronađena i oduzeta zelena biljna materija nalik marihuani.
Također, A.H. iz Banjaluke i O.D. iz Novog Grada lišeni su slobode jer su odbili da se podvrgnu testiranju na prisustvo narkotika.
“Navedena lica su prilikom kontrole vozila kojim su upravljala, odbila da se podvrgnu ispitivanju na prisustvo opojnih droga. O svemu navedenom obaviješten je dežurni sudija Osnovnog suda u Banjaluci – Odjeljenje za prekršaje,” stoji u saopćenju.