NiP-ovci prije 3 godine najavljivali sarajevsku fabriku peleta: Još uvijek nije otvorena nit će biti…

NiP-ovci prije 3 godine najavljivali sarajevsku fabriku peleta: Još uvijek nije otvorena nit će biti…



Prije tri godine tadašnja Vlada Kantona Sarajevo najavila je izgradnju vlastite fabrike peleta – projekta vrijednog oko četiri miliona eura, koji je trebao stabilizovati tržište i spriječiti špekulacije trgovaca nakon što su cijene peleta naglo skočile.

Ideja je izgledala kao win-win: jeftiniji energent i manje zagađenje.

Vlada je tada čak subvencionirala građanima prelazak na peći na pelet, jer one u odnosu na ugalj proizvode neuporedivo manje štetnih čestica.

Studija opravdanosti potvrdila je da je projekat ekonomski i ekološki isplativ – ali tri godine kasnije, ni kamen temeljac nije postavljen.

Delić 2022. najavio fabriku peleta “do kraja godine”. Gdje je nestao projekat od 8,5 miliona KM

Prilog Radija Slobodna Evropa pogledajte u nastavku.

 




Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija