30, March, 2020, Belgrade – Church folk cuisine on French Street used to distribute 2,000 hot meals a day, but as a result of the emergency caused by the coronavirus epidemic, the kitchen no longer works, it decided to distribute essential food and hygiene products to the poor every Monday from early morning until 11am. Photo: M.M./ATAImagesrr30, mart, 2020, Beograd – Crkvena narodna kuhinja u Francuskoj ulici je delila 2.000 toplih obroka dnevno, ali kako sada zbog vanredne situacije usled epidemije korona virusa kuhinja vise ne radi, odlucila je da svakog ponedeljka od ranih jutarnjih sati pa do 11h deli osnovne zivotne namirnice i higijenska sredstva siromasnima.r
Od 1. januara u RS-u sve poskupljuje: Čak 45 proizvoda će biti skuplje

Od 1. januara u RS-u sve poskupljuje: Čak 45 proizvoda će biti skuplje


Kampanja “Društveno odgovorni” u bh. entitetu Republika Srpska u kojoj su snižene cijene 45 proizvoda traje još 20 dana, do kraja godine, a zada nema naznaka da će biti produžena, piše Srpskainfo.

Riječ je o kampanji u kojoj su se 19 domaćih proizvođača, 5 distributera (trgovca na veliko), 27 trgovaca, odrekli marže na ukupno 45 proizvoda, a uglavnom je riječ o prehrambenim artiklima.

– Riječ je o širokom spektru proizvoda od mesnih prerađevina, konzerviranih mesnih prerađevina i povrća, mlijeka i mliječnih proizvoda, marmelade, konditorskih proizvoda, proizvoda za higijenu i slično koji su građanima dostupni uz cijene snižene od 10 do 50 posto, rekao je ministar trgovine RS Denis Šulić.

Pored svakog proizvoda koji se prodaje bez marže je označena prethodna i trenutna cijena. Iz Ministarstva trgovine i turizma RS, koji su organizatori kampanje, još nisu saopštili efekte kampanje.

Istovremeno, po podacima Zavoda za statistiku RS, hrana je u oktobru bila jeftinija u prosjeku za 0,4 posto nego u septembru, dok je u odnosu na deseti mjesec prošle godine skuplja za 5,1 posto.

U svakom slučaju, ako kampanja ne bude produžena, od Nove godine će biti vraćene marže, odnosno poskupit će 45 proizvoda sa spiska.


Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija