Ovo su kandidatske liste Stranke za BiH

 

Predsjedništvo Stranke za Bosnu i Hercegovinu na 9. sjednici održanoj 1. jula 2022. godine utvrdilo je kandidatske liste za Opće izbore koji će biti održani 2. oktobra 2022. godine.
U saopćenju navode kako su u propisanom roku, 4. jula, predali Centralnoj izbornoj komisiji kompletne liste sa imenima kandidata.

Iako se nedavno pojavila informacija da će uposlenik FUP-a Nermin Šehović biti kandidat ove stranke za člana Predsjedništva BiH, što su komentarisali i on i predsjednik Semir Efendić, u ovom saopćenju Stranke za BiH nema detalja o tome.

Prijavljeno je učešće u pet izbornih jedinica za Parlamentarnu skupštinu BiH i 11 izbornih jedinica za Zastupnički dom Parlamenta FBiH.

U manjem bh. entitetu Republika Srpska, Stranka za BiH učestvuje na izborima unutar koalicije “Pokret za državu”, zajedno sa još devet stranaka. Na svim ostalim nivoima Stranka za BiH izlazi samostalno.

Iz SBiH napominju da su liste preliminarne, te da će konačne liste biti objavljenje tek nakon konačne ovjere Centralne izborne komisije BiH.

U nastavku se nalaze imena svih kandidata Stranke za Bosnu i Hercegovinu za državni Parlament i Zastupnički dom Parlamenta Federacije BiH.

PARLAMENTARNA SKUPŠTINA BIH

Izborna jedinica 513 (KS i BPK)

  • Zlatko Hadžidedić
  • Amira Bajramović
  • Dinko Remić
  • Izeta Jahić
  • Sanel Podrug
  • Emina Alibašić
  • Adnan Ademović

Izborna jedinica 512 (HNK i ZHK)

  • Samir Kreso
  • Medina Glavović
  • Redžib Boloban
  • Edin Peco
  • Elvisa Masleša

Izborna jedinica 514 (ZE-DO i SBK)

  • Zahida Binakaj
  • Fadil Šolbić
  • Mirsad Hasagić
  • Amra Borić
  • Muris Imamović

Izborna jedinica 511 (USK i Kanton 10)

  • Hamdija Lipovača
  • Aida Džehverović
  • Haris Kapidžić
  • Samra Gerzić

Izborna jedinica 515 (Posavski kanton, TK i Brčko Distrikt)

  • Sead Selimović
  • Anela Ajšić
  • Zijad Nišić
  • Jasmin Fejzić
  • Zehra Osmić
  • Fatima Jukan
  • Damir Đulović
  • Alma Ljaljić
  • Sanela Aleksić
  • Dževad Ahmetović

ZASTUPNIČKI DOM PARLAMENTA FBIH

Izborna jedinica 401 (VELIKA KLADUŠA, CAZIN, BIHAĆ, BOSANSKA KRUPA, BUŽIM, BOSANSKI PETROVAC, SANSKI MOST I KLJUČ)

  • Enes Bajramović
  • Mirsada Ćehajić
  • Muhamed Babić
  • Jasmina Mašinović
  • Majda Čizmić

Izborna jedinica 402 (ODŽAK, DOMALJEVAC – ŠAMAC, ORAŠJE, GRADAČAC, DOBOJ ISTOK, GRAČANICA) I BRČKO DISTRIKT BiH

  • Esed Karić
  • Enesa Lišić
  • Esed Mujačić
  • Amila Kovačević
  • Omer Šuvalić
  • Refija Huseinagić
  • Miralem Mejremić
  • Majazudin Vehabović
  • Erna Džindić
  • Salim Mujić

Izborna jedinica 403 (LUKAVAC, SREBRENIK, TUZLA I ČELIĆ)

  • Admir Čavalić
  • Dijana Glibanović
  • Mirza Šadić
  • Jusuf Hasić
  • Selma Delić
  • Aldin Karić
  • Murveta Sukanović
  • Edis Hodžić
  • Arnela Jašarević
  • Sabahudin Horozović
  • Zarfa Huskić
  • Azra Pirić

Izborna jedinica 404 (TEOČAK, BANOVIĆI, ŽIVINICE, KALESIJA, SAPNA I KLADANJ)

  • Faruz Tulumović
  • Edina Husić
  • Refik Majdančić
  • Adil Omerović
  • Henrijeta Kadić
  • Amra Majdančić
  • Ševad Brzović
  • Sejfo Muharemović
  • Šeherzada Ćosić

Izborna jedinica 405 (DOBOJ JUG, TEŠANJ, MAGLAJ, ŽEPČE, ZAVIDOVIĆI, ZENICA I USORA)

  • Asim Čajlaković
  • Amra Ridžal
  • Smaragda Fejzić
  • Nurdin Sadiković
  • Fatima Ibranović
  • Ermin Talam
  • Muris Kurbegović
  • Kenan Begagić

Izborna jedinica 406 (KAKANJ, VAREŠ, OLOVO, VISOKO I BREZA)

  • Jasmina Knezović
  • Amir Obralija
  • Almedina Delić
  • Memnun Trako
  • Emina Berbić
  • Mehdi Džanko
  • Fakir Ajdinović

Izborna jedinica 407 (HADŽIĆI, ILIDŽA, NOVI GRAD SARAJEVO, TRNOVO (FBIH), PALE (FBIH), FOČA( FBiH) I GORAŽDE

  • Enes Huseinović
  • Edita Šandal
  • Senad Čeljo
  • Elvis Hodžić
  • Edina Gabela
  • Haris Silajdžić
  • Aida Šogolj
  • Ifeta Džuho-Muratagić
  • Mirsad Gazibara
  • Jasmin Ćatić
  • Adisa Herenda

Izborna jedinica 408 (JAJCE, DOBRETIĆI, DONJI VAKUF, TRAVNIK, BUGOJNO, GORNJI VAKUF – USKOPLJE, NOVI TRAVNIK, VITEZ, BUSOVAČA, FOJNICA, KISELJAK I KREŠEVO)

  • Ramiz Meša
  • Indira Kajić
  • Muzafer Maroš
  • Šaban Delić
  • Šejla Delić
  • Senad Džaja
  • Senada Hadžić

Izborna jedinica 409 ( PROZOR / PROZOR-RAMA, JABLANICA, KONJIC, GRAD MOSTAR, IZBORNA PODRUČJA 1,2,3,4,5,6)

  • Safet Omerović
  • Emina Begeta
  • Safet Mešić
  • Muhamed Lapo
  • Ajla Kazazić
  • Adis Memić
  • Anes Dilberović
  • Anela Ljevo

Izborna jedinica 411 (ILIJAŠ, VOGOŠĆA, CENTAR SARAJEVO, STARI GRAD SARAJEVO I NOVO SARAJEVO)

  • Almir Bečarević
  • Karolina Karačić
  • Emir Efendić
  • Daniel Maestro
  • Merisa Jašarević-Samouk
  • Sejad Mršo

Izborna jedinica 412( DRVAR, BOSANSKO GRAHOVO / GRAHOVO, GLAMOČ, LIVNO, KUPRES (FBIH) I TOMISLAVGRAD

  • Nemanja Rodić
Svi zainteresovani mogu se priključiti BESPLATNO na OVOM linku, uz aktivno učešće u dijeljenju informacija sa ostalim članovima! Pristupiti možete jednostavno i porukom na naš Viber broj + 387 62 59 69 79