Pogledajte na kojoj lokaciji će biti i kako će izgledati novi most “Paper Bridge” u Sarajevu
U sarajevskom naselju Hrasno uskoro bi trebala krenuti izgradnja novog mosta nazvanog “Paper Bridge”.
U budžetu Grada Sarajevo osigurano je 1,5 miliona KM za izgradnju, potvrdila je jučer načelnica Općine Novo Sarajevo Benjamina Karić.
Most “Paper Bridge” je dizajnirala mlada studentica s Arhitektonskog fakulteta Tajra Šurković.
Most će se nalaziti iza Doma zdravlja “Omer Maslić”, a povezivat će Ulicu Bihaćka sa šetnicom u Aleji lipa.
Predviđeno je da most sadrži biciklističku stazu sa zaštitnim zonama i pješačku stazu čime će se omogućiti sigurno i ugodno kretanje za sve korisnike.
Most će povezati pješački i biciklistički saobraćaj, više poslovnih zgrada, Doma zdravlja, glavne gradske ceste…
Treba napomenuti i da su mostovi u Ulici Azize Šaćirbegović i most iz Gradačačke ulice udaljeni oko 500 metara što nije praktično za pješake i druge korisnike većeg broja poslovonih objekata u neposrednoj blizini.
Most “Paper Bridge” će biti dug oko 35 metara, a njegova širina iznosit će 5 metara.
Budući most bi trebao imati interventni koridor za vozila hitne pomoći.
Pored toga što će olakšati svakodnevni život stanovnicima i zaposlenicima u okolnim poslovnim objektima, ovaj most će dodatno obogatiti urbani pejzaž grada.
Na fotografijama pogledajte gdje će se “Paper Bridge” nalaziti i kako će izgledati.
View this post on Instagram