Policija pronašla skoro 4 tone duhana bez dokumentacije
Policija i poreska uprava zajednički otkrili ilegalno skladište duhana
U saradnji između Sektora poreske policije, Operativnog odjeljenja Novi Sad i pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova, sprovedena je akcija u kojoj je uhapšen muškarac iz Hrtkovaca, kod koga je u stanu pronađena velika količina duhana.
Kako prenosi Telegraf, riječ je o skoro četiri tone duhana u listu.
Tokom detaljnog pretresa stambenog objekta, pripadnici policije i poreske uprave otkrili su tačno 3.776 kilograma duhana, za koji osumnjičeni nije imao potrebnu dokumentaciju, niti dokaz o porijeklu i plaćenoj akcizi, navodi se u saopštenju Poreske uprave.
Nakon pronalaska robe, muškarcu je stavljeno na teret krivično djelo nedozvoljenog prometa akciznim proizvodima.
Nadležni su mu odredili mjeru zadržavanja, a kako je potvrđeno, osumnjičeni će u zakonskom roku biti sproveden na saslušanje pred Osnovno javno tužilaštvo u Rumi.