Požar u Jablanici uz magistralnu cestu gasi helikopter Oružanih snaga BiH

Požar u Jablanici uz magistralnu cestu gasi helikopter Oružanih snaga BiH


Požar na području Jablanice, u rejonu Komadinovo, koji je izbio u petak u 10:42 sati, gasi jutros i helikopter Oružanih snaga BiH te djeluje na zaostala čvorišta, saopćeno je iz Operativnoga centra Civilne zaštite Hercegovačko-neretvanskog kantona.

Na terenu su i vatrogasci kojima u gašenju požara otežava vjetar.

”Imajući u vidu da je teren u rejonu Komadinovo vrelo strm i nepristupačan potrebno je uz pomoć helikoptera djelovati na zaostala čvorišta, kako ne bi došlo do pogoršanja situacije”, navodi se.

Na području Jablanicu su zabilježena još dva požara, u rejonu Podi i iznad Donje Jablanice, koja su trenutno pod kontrolom.

Inače, u protekla 24 sata na području HNK zabilježeno je 17 požara.
Na području Mostara, Vatrogasna jedinica je imala sedam intervencija na gašenju požara. U dva navrata, gorjelo je nisko raslinje u Vrapčićima i Buni. U Raštanima je gorjela trava i željeznički pragovi, a u Ulici kralja Tomislava je gorio otpad.

U Čapljini je je zabilježeno pet požara, a u Konjicu dva.


Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija