SAD donirala informatičku opremu za Ministarvo odbrane i Oružane snage BiH
Ministarstvo odbrane BiH saopćilo je da je prošle sedmice u kasarni “Rajlovac” održana ceremonija primopredaje informatičke opreme koju je donirala Vlada Sjedinjenih Američkih Država kroz FMS program (Foreign Military Sales).
Donacija obuhvata moderne računare, softver, kamere, fotoaparate, štampače i ostalu prateću opremu, a namijenjena je jačanju kapaciteta odnosa s javnošću u Ministarstvu i Oružanim snagama BiH. Ova oprema će omogućiti bolju tehničku podršku i unaprijediti komunikaciju s građanima.
“Donirana savremena oprema doprinijet će efektivnijem djelovanju te boljoj koordinaciji od najnižeg do najvišeg nivoa unutar odbrambenog sistema”, istakao je pomoćnik ministra za međunarodnu saradnju Zoran Šajinović.
Iz MO BiH ističu da donacija doprinosi profesionalizaciji i osposobljavanju odjeljenja za odnose s javnošću, posebno u Operativnoj komandi i Komandi za podršku OSBiH, čime se dodatno gradi povjerenje javnosti.
“Ovakva donacija, koja ima neprocjenjivu vrijednost, daje dodatnu snagu da se nastavi misija Medijsko-informativnog centra u odgovornom informisanju javnosti”, rekao je brigadir Nermin Lapandić, načelnik Odjeljenja za podršku Zajedničkog štaba OSBiH.
Vrijednost donirane opreme iznosi 455.000 američkih dolara, a ceremonija je održana u prostoru hangara za helikoptere, također doniranog kroz isti program. Događaju su prisustvovali predstavnici Ministarstva, Oružanih snaga i Ambasade SAD u BiH.