Sarajlija oteo djevojku, silovao je i držao mjesec dana zarobljenu u stanu
Kako javlja Avaz, muškarac D. P. oteo je djevojku u Sarajevu, silovao je i sedmicama je držao zatvorenu, bukvalno kao robinju na Ilidži u stanu.
Damir Pejović je muškarac koji je oteo, zlostavljao i silovao djevojku u Sarajevu
Muškarac je lišen slobode, potvrđeno je iz policije.
Prema informacijama “Avaza” muškarac inicijala D. P. skoro mjesec u stanu je držao djevojku u stanu, u naselju Vrtovi Riverine na Ilidži. Djevojka se oslobodila jer je nekako uspjela pobjeći i sve prijaviti policiji.
Pripadnici policije su pretresli stan i automobil.
“Mogu vam potvrditi da je policija lišila slobode, predala Kantonalnom tužilaštvu osumnjičenog za krivično djelo otmica, odnosno protivpravno lišenje slobode i silovanje”, rekao je portparol MUP-a Kantona Sarajevo Mirza Hadžiabdić.
Istakao je da zbog zaštite žrtve koja je pretrpila silovanje ne može dati više informacija.
Stanari zgrade u kojoj je živio počinilac u strahu su. Počinilac se predstavljao kao dobar i fin prema stanarima.