SDP-ov gradonačelnik Zijad Lugavić od 168 predizbornih obećanja ispunio samo 7
Gradonačelnik Tuzle Zijad Lugavić imao je najviše obećanja u svom programu — njih 168, a u prvoj godini njegovog mandata ispunjeno ih je sedam, četiri su dobila ocjenu u progresu, a 74 ocjenu započeto.
Neka od ispunjenih obećanja iz Lugavićevog programa su izgradnja kružnih tokova Slatina i Lipnica, otvaranje coworking prostora, izrada Strategije zelene tranzicije i sanacija parka Husinski rudar.
U progresu je rad na ispunjavanju obećanja o uvođenju gradskog prevoza u Tuzli, rekonstrukciji pomoćnog stadiona Tušanj, zamjeni fasade na SKPC, kao i obećanje o komunikaciji sa građanima putem društvenih mreža.

Tokom prve godine svog mandata načelnici i gradonačelnici u 13 općina i gradova u BiH u većoj ili manjoj mjeri su radili na realizaciji više od polovine obećanja iz predizbornih programa koje su građanima i građankama predstavili u kampanji za Lokalne izbore 2024. godine.
Kroz monitoring progresa ispunjenosti predizbornih obećanja Istinomjer je zabilježio 18 ispunjenih, 17 obećanja čija je realizacija u progresu te 338 sa ocjenom započeto.
Sve pročitajte ovdje