Turistička sezona pred vratima: Svi u iščekivanju rekorda
Ugostitelji, hotelijeri i turistički radnici već osjećaju porast rezervacija
S dolaskom ljeta, turistička sezona širom Bosne i Hercegovine i regiona polako ulazi u pun zamah.
Iako je kalendarski početak ljeta tek nedavno stigao, već se bilježi povećan broj dolazaka turista, a očekivanja nadmašuju i najoptimističnije prognoze iz prethodnih godina.
Vlasnici hotela, restorana, apartmana, turističkih agencija i drugih objekata koji čine srž turističke ponude već bilježe pojačanu aktivnost. Rezervacije se gomilaju, a mnogi ističu da je popunjenost za jul i avgust već na zavidnom nivou.
„Ako ovako ostane, mogli bismo imati sezonu bolju i od one rekordne iz 2019. godine“, poručuju ugostitelji sa poznatih turističkih destinacija.
Iznajmljivači smještaja u gradovima poput Sarajeva, Mostara, Banje Luke, ali i na planinama, bilježe porast interesovanja domaćih i stranih gostiju.
Turističke zajednice i lokalne vlasti aktivno rade na dodatnim sadržajima i manifestacijama koje bi privukle još više posjetilaca. S obzirom na sve veći broj avionskih linija i kvalitetniju ponudu, čini se da je ljeto 2025. godina kada turizam može konačno da uhvati puni zamah.