U FK Borac nema plata od septembra. Direktor: “Bit će u utorak”
FK Borac se nalazi na prvom mjestu WWin lige Bosne i Hercegovine i mnogi vjeruju da će, spletom više okolnosti, doći do titule za svoj 100. rođendan.
Borac nakon 17 odigranih utakmica ima 3 boda prednosti nad drugoplasiranim Zrinjskim i čak 14 bodova više od Sarajeva.
Ipak, mnogi nisu znali da igrači i stručni štab platu nisu dobili od septembra.
Prema informacijama Srpskeinfo, njima je posljednja plata isplaćena još 5. septembra ove godine i to za avgust.
Mnogi sa pravom postavljaju pitanje kako je to moguće, ako se zna da su se milioni slili na račun kluba od prošlosezonske bajke u Evropi.
Direktor FK Borac Dejan Čato ima odgovore na sva pitanja, pa i ona gdje između ostalog odoše milioni eura od Evrope.
“Niko ne vidi koliko je bilo dugova, a sada ih više nema”, ističe Čato.
Ujedno je obećao da će plate biti isplaćene u utorak.