Učenik pucao u školi u Lukavcu, ima ranjenih
Jedna osoba je teško ranjena u pucnjavi koja se u srijedu ujutro dogodila u Osnovnoj školi Lukavac Grad, saznaje Istraga.
U jednog uposlenika škole pucao je nezadovoljni učenik, koji je, prethodno, zbog lošeg vladanja iz gradske škole prebačen u drugu školu u Lukavcu.
Ranjeni nastavnik je u teškom stanju.
Ovu informaciju na svom Facebook profilu je potvrdio i gradonačelnik Lukavca Edin Delić.
“Nema povrijeđene djece u pucnjavi koja se dogodila u školi. Molim sve roditelje da ne paniče. Počinilac je maloljetna osoba koja je odmah lišena slobode” – napisao je Delić.
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.
U jednog uposlenika škole pucao je nezadovoljni učenik, koji je, prethodno, zbog lošeg vladanja iz gradske škole prebačen u drugu školu u Lukavcu.
U pitanju je nastavnik inicijala N.O., koji je posljednjih mjeseci obavljao funkciju pomoćnika direktora.
Kako se saznaje, on je sin Ismeta Osmanovića, dugogodišnjeg kadra SDA i parlamentarca. Brat je Adila Osmanovića.
Brzom reakcijom pripadnika MUP-a TK mladić je lišen slobode te je pronađeno i oružje.