Vučić nakon razgovora sa zvaničnikom SAD: “Nemam lepih vesti za građane”
Predsjednik Srbije, Aleksandar Vučić, obavijestio je građane da nema “lijepih vijesti” nakon razgovora sa podsekretarom Sjedinjenih Američkih Država za ekonomski rast, energetiku i životnu sredinu, Hozeom Fernandezom.
Iako je razgovor bio otvoren i težak, Vučić je istakao da će Srbija zadržati stabilnost i energetsku sigurnost, te da su sankcije bila posebna tema.
“Razgovarali o važnim pitanjima bilateralne saradnje Srbije i SAD, naročito u oblasti energetike. Posebna tema su bile sankcije, a potpune detalje, moći ću da otkrijem u roku od nekoliko dana”, napisao je Vučić.
Detalje razgovora, uključujući teme sankcija, Vučić će otkriti u narednim danima.