Vuković: Dug prema “Viaductu” na kraju će platiti Republika Srpska
Delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH, Nenad Vuković, upozorio je da će troškove duga prema firmi “Viaduct”, uključujući kamate, na kraju platiti entitet Republika Srpska – bez obzira na to iz kojeg budžeta bude izvršena uplata i kada do nje dođe.
„I glavnicu i kamate za dug ‘Viaductu’ će platiti Republika Srpska, kad-tad, ovako ili onako. Nije važno da li će sada taj iznos platiti budžet BiH ili će se ići na pljenidbu i prodaju objekata državnih institucija – sve će to na kraju pasti na teret RS-a, direktno ili regresno. Svaki dan kašnjenja nas dodatno košta – čak 9.000 eura dnevno“, izjavio je Vuković.
Kritikujući ponašanje SNSD-ovih predstavnika u Vijeću ministara BiH i Vladi RS-a, Vuković je rekao da je riječ o pokušaju izbjegavanja odgovornosti za dug koji je, kako navodi, rezultat neodgovornih odluka vlasti Republike Srpske.
„Predstava za javnost, uz pomoć režimskih medija, služi da se stvori lažan utisak kako će cijeli BiH preuzeti taj dug. Ali, jasno je da od toga neće biti ništa – Republika Srpska će to morati platiti. Samo je pitanje kada“, poručio je on.
Naglasio je i da je ključno pitanje kako je spor uopšte nastao, te ko će odgovarati za štetu koja već premašuje 100 miliona KM.
„Ovo mora postati predmet ozbiljne istrage. Odgovornost se ne smije skrivati iza kolektivnih odluka. Neko će od ovog profitirati, ali građani RS-a će na kraju platiti račun“, zaključio je Vuković.