Koliko će pojeftiniti njemački dizelaši?

Koliko će pojeftiniti njemački dizelaši?


Broj vozila s alternativnim pogonima poput hibrida ili e-auta je gotovo zanemariv.

Savezni upravni sud u Leipzigu je presudio da gradovi u Njemačkoj mogu zabraniti vožnju dizelašima zbog toga što prekomjerno zagađuju zrak.

Broj registracija novih vozila s dizel-motorima kontinuirano opada. U Njemačkoj je 1.1.2017. bilo registrirano oko 45 milijuna automobila. Dvije trećine od toga su bili benzinci, a jedna trećina dizelaši.

Broj vozila s alternativnim pogonima poput hibrida ili e-auta je gotovo zanemariv.

Skandal s “prljavim dizel-motorima i manipulacijama testova” ima već i prve, ozbiljne posljedice. Povjerenje u automobile Made in Germany opada, javlja Deutsche Welle.

Nešto više od pola građana (57 posto) ga je već izgubilo, a 2/3 ispitanika (67 posto) je mišljenja da politika previše popušta ključnoj automobilskoj industriji. –

 

 

Crna hronika


Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija