Pokušaj provale u kuću srpske povratnice kod Vozuće

Pokušaj provale u kuću srpske povratnice kod Vozuće


Nepoznata lica pokušala su rano jutros provesti provalu u kuću Ljeposave Petković (77), srpske povratnice u Stošnicu kod Vozuće, što je drugi takav incident u godinu dana. Petkovićeva se plaši za svoju sigurnost, posebno imajući u vidu prošlogodišnju krađu mesa iz sušare dok nije bila kod kuće.

“Prolomili su bravu na ulaznim vratima, čula sam lupkanje oko 3.30 sati. Zbog polomljene brave, nisam se mogla otvoriti kada je policija došla”, izjavila je Petkovićeva.

Ovaj incident odmah je prijavljen Policijskoj stanici u Zavidovićima, koja je poslala patrolu na teren. Predsjednik Zavičajnog udruženja “Zavidovićani” iz Doboja, Zoran Blagojević, osudio je ovaj napad i istakao da se radi o jednom od mnogih napada na srpske povratnike u Federaciji BiH, koji često prolazi neprimijećeno.

Osim toga, Blagojević je naglasio potrebu da se ozbiljno istraže i riješe slični slučajevi, uključujući nestanak Jovanke Đurić (84) iz Tumara i napad na Radmilu Simić iz istog mjesta.

Ovi incidenti dodatno unose nesigurnost među srpske povratnike, često ih prisiljavajući da napuste svoja ognjišta.


Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija