Srđan Amidžić oštro o Konakoviću: Konferencija je tragikomična

Srđan Amidžić oštro o Konakoviću: Konferencija je tragikomična


Ministar finansija BiH Srđan Amidžić (SNSD) oštro je komentirao jučerašnju konferenciju za novinare ministra vanjskih poslova BiH Elmedina Konakovića, nazvavši je “tragikomičnom”.

“Pokušao sam racionalno da objasnim sebi konferencije za novinare i izjave Elmedina Konakovića. I jedino moje racionalno objašnjenje jeste da je Konaković stvarno imao veze sa šefom narko kartela te da je zbog korištenja nedozvoljenih supstanci povezao nas iz Republike Srpske sa dešavanjima u FBiH. To je suludo”, kaže Amidžić za RTRS.

Amidžić je ocijenio Konakovićevu konferenciju kao tragikomičnu, ističući da ona ilustrira stvarnost Bosne i Hercegovine.

Postavio je pitanje o funkcionalnosti Federalne uprave policije ako se tvrdi da na nju utječe entitet Republika Srpska.

“Ono što je problem, jeste da ne postoji funkcionalnost, niti mogućnost, kada je u pitanju FBiH, da na jedan sistematičan i efikasan način obavlja poslove koji su im povjereni”, izjavio je Amidžić.

Podsjetimo, Konaković je na jučerašnjoj press konferenciji koju je održao povodom provedene akcije “Black Tie 2” rekao da mu aferu s narkokartelom “Tito i Dino” pakuje, između ostalog, i predsjednik bh. entiteta Republika Sprska Milorad Dodik.



Pošalji vijest
Pošalji vijest

Imate vijesti koje želite podijeliti anonimno?
Javite nam putem Vibera ili e-maila!

VIBER EMAIL

Društvene mreže

Pratite nas na društvenim mrežama kako biste uvijek bili u toku s najnovijim vijestima i ekskluzivnim sadržajem!

Preuzmite našu službenu aplikaciju i uživajte u bržem i lakšem pristupu svim najnovijim vijestima, direktno na vašem mobilnom uređaju!

Crna Hronika Andorid AplikacijaCrna Hronika iOS Aplikacija